Talianska Palmová riviéra

.


Taliansko je krajina nachádzajúca sa na Apeninskom polostrove. Táto krajina ponúka veľa krásnych miest a je plná histórie. Každoročne v nej dovolenkuje množstvo turistov. Veľmi zaujímavou a dostupnou destináciou na strávenie letnej dovolenky v je talianska Palmová riviéra. Ako napovedá už názov, jedná sa o destináciu, v ktorej sa nachádza až okolo osem tisíc rôznych typov pálm. Táto destinácia sa nachádza v strednom Taliansku na pobreží Jadranského mora. Do Palmovej riviery patrí viacero miest ako napríklad letoviská Grotttamare, San Benedetto del Tronto, Silvi Marina, Martinsicuro.

itálie

Najväčším a zároveň najobľúbenejším letoviskom Palmovej riviéry je mesto San Benedetto del Tronto. Toto mesto má 50 000 obyvateľov, ale v čase letnej sezóny sa tento počet navyšuje. V San Benedette del Tronto, ako aj vo všetkých ostatných destináciách Palmovej riviéry sa nachádza pekná piesková pláž a čo je výhodné aj pre rodiny s deťmi, je tu pozvoľný vstup do mora. V meste sa nachádza krásna promenáda situovaná popri mori a lemovaná nádhernými palmami, ktoré sú večer vysvietené. Popri promenáde je vybudovaný aj cyklistický chodníček, ktorý môžu využívať aj dovolenkári, ktorí radi bicyklujú alebo korčuľujú.

.

moře

Toto letovisko je vhodné pre všetky vekové kategórie. Rodiny s deťmi ocenia spomínaný pozvoľný vstup do mora, ale tiež ihriská a atrakcie pre deti. Zamilované páry si budú určite vychutnávať príjemné večerné prechádzky na palmovej promenáde, prípadne navštívia niektorú z výborných reštaurácii, ktorých je tu skutočne veľa. No a nakoniec aj mladšie ročníky budú určite spokojné s návštevou tohto miesta, nakoľko okrem spomínaných atribútov je tu skutočne rušný nočný život, nachádza sa tu veľa barov a diskoték. Takže už zostáva len zbaliť kufre a vychutnať si čaro Palmovej riviéry!

Talianska Palmová riviéra
3.7 (73.33%)3
.